O nás

 

O společnosti Unikov

Společnost UNIKOV spol. s.r.o. vznikla v roce 1992 pod vedením Jaroslava Sečky s jednoduchou myšlenkou: vybudovat strojírenskou firmu produkující kvalitní a dostupný kovový nábytek pro český ale i zahraniční trh. I proto byli jako první zaměstnanci pečlivě vybráni nejzručnější vyučení řemeslníci – tradice, kterou si naše společnost udržela do dneška.

report vyroba ROBOT_003
jirka skicovani_003
report vyroba_019

 

Plody této pečlivosti na sebe nenechaly dlouho čekat a UNIKOV se rychle prosadil na tuzemském i zahraničním trhu. Poptávka byla vysoká, a tak se začal UNIKOV rapidně rozšiřovat. Původní počet 14 zaměstnanců, se kterými v roce 1992 začínal, se už v roce 1994 rozrostl na číslo 300.

Podle požadavků zákazníků a dodané dokumentace jsme schopni vyrobit celou řadu výrobků v oblasti strojírenství a také související nástroje, přípravky a jednoúčelová zařízení.

Také si nás díky tomu v roce 2012 všimla rodina Gazdova, která i přes krizi firmu odkoupila, investovala do ní a dala jí tak nový dech, který jsme už neztratili. Díky novým technologiím jsme se stali opět plně konkurenceschopní, což jsme dali najevo v roce 2018 projektem VITVAL, další zakázkou pro skandinávského giganta IKEA.