Stůl s ohništěm – prodlužte si sezonu

 

Venkovní posezení je místem, kde mnoho lidí nachází klid a odpočinek. Zahradní sezóna však zpravidla trvá pouze od dubna do září, tedy přibližně jen půlrok. Existují ale způsoby, jak si zahradní sezonu prodloužit. Jedním z nich je například pořízení zahradního stolu s integrovaným ohništěm.

Teplo a komfort zároveň

Se sezením u ohně má zkušenost asi každý a je tak známo, že u ohně člověk vydrží i při nižších teplotách. Sezení u ohniště do nočních hodin nebo během chladnějších měsíců však bývá vykoupeno menším komfortem. Totiž místo pohodlného sezení u stolu je potřeba počítat s tím, že například skleničku musíte držet v ruce. Ještě složitější je v tomto případě konzumace jídla.

Stůl s integrovaným plynovým ohništěm však dokáže přinést teplo a zachovat komfort. Nedokážete si toto řešení představit?  Je to jednoduché, uprostřed stolu je plynové ohniště, které je uzpůsobeno tak, aby dostatečně hřálo a zároveň umožňovalo komfortní posezení v relativně krátké vzdálenosti.

Příjemná atmosféra

Milovníci venkovního posezení si mohou prodloužit sezónu například provizorním zateplením pergoly, případně využitím externího topení. Kouzlo atmosféry u ohně však v tomto případě chybí. S plynovým ohništěm uprostřed stolu tak nejen že zachováte atmosféru posezení u ohně, ale toto řešení je také praktičtější na jaře a na podzim, kdy během dne příjemně hřeje slunce a chladné počasí přichází pouze večer. Během tohoto období tak není na místě pergolu nijak zateplovat a přinášení mobilních vytápění zase hřeje nerovnoměrně.

Používání plynového ohniště na stole se se zateplením venkovního prostoru během chladných měsíců nijak nevylučuje. Naopak, tato kombinace může „grilovací“ sezónu prodloužit až do zimních měsíců.

stul-s-ohnistem

Rovnoměrné teplo

Oproti jiným druhům venkovního topení má plynové ohniště výhodu v rovnoměrném přísunu tepla pro všechny. Při jiném řešení topení se totiž stává, že teplo sálá pouze na některé osoby u stolu, zatímco ostatním může být chladno. Externí topení mimo stůl také obvykle přitahuje tzv. zmrzlíky, kteří se tak s radostí přesunují přímo k topení, čímž je omezena kultura stolování.

Designové řešení

Stůl s plynovým ohništěm ocení také lidé, kteří si potrpí na vizuální vjem posezení. Nejenže prostor nekazí obvykle nevzhledné externí topení, ale samotné ohniště uprostřed stolu vypadá minimálně velmi nevšedně a je tak pro všechny příjemným zpestřením.