Výhody zahradního nábytku z kovu

Zahradní nábytek je důležitým doplňkem každé zahrady nebo jiného venkovního prostoru. Když přeje počasí, může sloužit po většinu roku. Proto je důležité nepodceňovat výběr a sledovat nejen cenu a design, ale i kvalitu a předpoklad životnosti.

Všechny tyto parametry splňuje kvalitní zahradní nábytek vyrobený z kovu. Kovový nábytek má navíc spoustu dalších výhod.

Nejdelší životnost

Kov vydrží ze všech materiálů nejdéle. Jediným nebezpečím je vznik koroze. Té však dokáže zabránit kvalitní povrchová úprava. Kovový zahradní nábytek je tak zpravidla investicí na desítky let.

Snadná údržba

Například v porovnání se dřevem je kov mnohem méně náročný na údržbu. Dřevěný nábytek je potřeba pravidelně natírat. I u kovového nábytku je sice obnova povrchové úpravy žádoucí, rozhodně však nemusí být tak častá jako u dřeva.

Vůbec žádnou údržbu naopak nepotřebuje nábytek z plastu. Je však nutné počítat s tím, že u plastového nábytku není možné údržbou prodloužit jeho životnost.

Konstrukční variabilita

Díky pevnosti je z kovu možné vyrábět konstrukčně a stylově zajímavější nábytek. Kovový zahradní nábytek tak může mít hranaté, kulaté a tenké prvky. Části mohou být vyrobeny také z tzv. tahokovu, což je kovová mřížovina vyrobena střižením a následným tažením plechu.

kovovy-zahradni-nabytek_1

Pevnost a stabilita

Kovový nábytek se pod vámi rozhodně nebude prohýbat a vždy bude nejpevnější a nejstabilnější ze všech druhů zahradního nábytku. Na rozdíl od plastového nábytku jej neodfoukne vítr. Jeho váhy se však také bát nemusíte. Díky pevnosti může být méně robustní než dřevěný, a proto je váhově srovnatelný.

Odolnost

Kov nejlépe odolává povětrnostním vlivům. Byť vůči nim není zcela „imunní“, nejlépe zvládne odolávat dešti, sněhu, mrazu a slunečnímu záření.

Odolnost vůči mrazu se hodí v případě, že pro nábytek nemáte prostor v domě a musíte jej nechat přes zimu venku a například jen přikrýt plachtou. Naopak plastový nábytek může mráz de facto zcela zničit.

Design

Zahradní nábytek z kovu dokáže být zajímavým designovým prvkem venkovního posezení. Kov navíc designově ladí k dalším materiálům jako dřevo, sklo nebo látka. Například kombinace kovu a dřeva dokáže u zahradního nábytku působit rustikálně a zároveň moderně.

zahradni-nabytek-elton-fugu

Ekologická udržitelnost

Kov je snadno recyklovatelný a díky své dlouhé životnosti není nutné stále kupovat nový. Proto je zahradní nábytek z kovu zpravidla ekologicky udržitelný.

Ekologická udržitelnost nám není lhostejná. Proto našim zákazníkům v rámci služby ŠROTOVNÉ poskytujeme za starý UNIKOV nábytek poukazy na nákup nového.

Zahradní nábytek vyrábíme tak, aby vydržel po desetiletí. Přesto se může stát, že po čase přestane vypadat tak, jak byste si přáli. Právě v těchto případech můžete využít naši službu REPASE a vrátit nábytku původní vzhled. UNIKOV nábytek se totiž vyplatí i opravit.