Luxusní zahradní nábytek

 

Zahradní nábytek je dnes nedílnou součástí téměř každé zahrady. Vkusně vybraný nábytek dokáže být dokonce její dominantou nebo minimálně třešničkou na dortu. Existují však i případy, kdy nábytek dokáže celkový dojem ze zahrady pokazit.

Investice do kvalitního designového posezení přitom může být investicí na mnoho let a v konečném důsledku se může vyplatit po designové i finanční stránce.

Výběr mezi kvalitou a kvantitou

Výrazně levnějším nabídkám nekvalitního zahradního nábytku je těžké odolat. Ano, například plastové židle a stůl lze pořídit za zlomek ceny oproti nábytku z kovu nebo ze dřeva. Je však nutné mít na paměti, že ne každý zahradní nábytek a jeho materiál je schopen vydržet několik sezón. Zvolit kvantitu nad kvalitou tak ani z hlediska financí nemusí být vždy tím nejlepším rozhodnutím.

Luxus a design si neodporuje s praktickým využitím

Designový zahradní nábytek rozhodně neznamená nepraktický zahradní nábytek. Praktičnost s designem nemá nic společného. I luxusně vypadající nábytek na zahradu může být tou nejlepší volbou z hlediska jeho praktického využití. Z hlediska váhy se může zdát, že plast je do venkovního prostoru ten nejideálnější materiál. Realita je však taková, že ani kus železa u zahradního nábytku neznamená, že musí být těžký. Díky mimořádné pevnosti kovu je možné jej vyrábět z tenčího materiálu, a proto se nadměrné a nepraktické váhy opravdu bát nemusíte.

Navíc židle a stoly z plastu nebo ratanu, které jsou lehké jako pírko, také nemusí být to pravé ořechové. Rozhodně totiž není žádoucí, abyste po větším větru museli nábytek hledat po celé zahradě.

V případě, že máte nedostatek prostoru, tak i kovový nebo dřevěný nábytek může být skládací.

Pěkný nábytek na pěknou zahradu

Zahrada je místem odpočinku a relaxace. Proto je škoda venkovní prostor kazit nevzhledným nábytkem za pár stovek, který navíc vydrží sotva dvě sezony. Vyberete-li si nábytek z kovu, ze dřeva nebo kombinaci obou materiálů, můžete si být téměř jistí, že nábytek do zahrady designově zapadne a posune celkový dojem z ní na ještě vyšší úroveň. Kov a dřevo jsou totiž přírodní materiály, které se do venkovního prostoru budou vždy hodit.

Designovy-zahradni-nabytek-manhattan

Kvalita vydrží v zimě venku

Pořídit si nábytek z hlediska výdrže z méně kvalitních materiálů znamená, že je nutné mít na něj mimo sezónu místo uvnitř. Proč? Protože například plast a ratan nesnáší mráz. V případě, že byste takový nábytek nechali na pospas mrazu celou zimu, jeho životnost bude ještě kratší. Naproti tomu, kov a dřevo jsou materiály, které jsou vůči mrazu přirozeně odolné. Nábytek z těchto materiálu tak můžete přes zimu nechat venku. Stačí jej přikrýt plachtou.

Pohodlí

Pohodlnost židlí a křesel závisí zpravidla na jejich konstrukci. Z hlediska pohodlnosti je tak nutné opět vybírat z materiálů, které dokážou nabídnout to nejlepší konstrukční řešení. Jedná se o materiály, které jsou pevné a zároveň je lze ohýbat. V tomto ohledu vychází nejlépe kov.

Nevýhodou kovu může být jeho „studenost“ při dosednutí. Tu však snadno vyřešíte podsedákem, který navíc zvýší celkový komfort sezení.